03.11.2018.

1.kolo, 1.A liga

Beograd pregazio Dunav

Dunav - Beograd 10:13 (1:6, 2:2, 2:3, 5:2)

Bazen Slana bara. Sudije: Stefanović i Anđelić. Isključenja: Dunav 9., Beograd 5. Peterci: Dunav 1 (1

DUNAV: Šantalab , Knežević 1, Popić, Zorić 2, Maroš 1, Atanacković,Erdogan, Parivodić 2, Vujković 1, Zamit 1, Brešćanski 1, Maklenović, Popadić, Mitrović 1. Trener: Popović.

BEOGRAD: Spasojević, Šaban 2, Stamatov 1, Beronja, Šuberić 1, Ražnatović, Alijagić 4, Šuberić 1, Lovadin, Bosić 1, Đujić. Filipović 2, Milić, Šarenac. trener: Milosavljević.

Spremno je ekipa Dunava dočekala Beograd, ali samo do prvog gola Luke Bosića. Uz dobre odbrane golmana Spasojevića, i efikasnost u napadu, na kraju prve četvrtine bilo je 6:1 za Beograd. Na poluvreme se otišlo sa istom razlikom i rezultatom 8:3, ali i bez Luke Bosića kome je razbijena arkada

Umesto Spasojevića na golu je Milić, a Beograd spušta ritam igre i gubi treću četvrtinu sa 3;2. U ćetvrtom delu umalo preokret od strane Dunava. Angažovanijom igrom, uz lepe golove, dolaze do rezultata 12:10 na dva , minuta pred kraj. Nervozu u redovima Beograda, i nalete Dunava, prekinuo je Šaban golom za 13:10.

Indonežanska veza Spasojević sa odbranama, Bosić i Šaban sa golovima funkcionisala dobro. Najefikasniji u Beogradu Edi Alijagić sa 4 pogotka.

Ilustraciju utakmice možete pogledati ovde.